Biblioteka Niemiecka – partner Goethe-Institut

Biblioteka Niemiecka jest biblioteką partnerską Instytutu Goethego i w roku 2009 otrzymała Certyfikat IG. Od 2017 r. porozumienie o współpracy między Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a Instytutem Goethego jest realizowane przez Bibliotekę Filologiczną Novum.

Kolekcja książek Biblioteki Niemieckiej, która obecnie w całości znajduje się w Bibliotece Filologicznej Novum, zainteresuje wszystkie osoby chcące poznać język niemiecki i poszerzyć wiedzę na temat krajów niemieckojęzycznego obszaru kulturowego, a więc nauczycieli języka niemieckiego, studentów germanistyki, uczniów szkół średnich oraz wszystkich uczących się i doskonalących język niemiecki. By móc z niej korzystać, trzeba zapisać się do biblioteki (patrz: zasady korzystania z BFN).

Zbiory biblioteki są stale uzupełniane nowościami wydawniczymi z niemieckiego rynku księgarskiego. Oferujemy bogate zbiory z dziedzin, które stanowią priorytety w naszej działalności:

  • współczesna literatura niemieckojęzyczna / literaturoznawstwo
  • język niemiecki jako język obcy
  • językoznawstwo / germanistyka
  • aktualne zagadnienia z zakresu wiedzy o Niemczech

Ważną część zbioru biblioteki stanowią płyty CD i DVD.

Potrzebne publikacje można wyszukać za pomocą katalogu on-line systemu biblioteczno-informacyjnego UAM i wypożyczyć na zewnątrz lub korzystać z nich na miejscu w czytelni. Książki z kolekcji Biblioteki Niemieckiej ułożono zgodnie z klasyfikacją BFN i oznaczono na grzbiecie naklejką z logo Instytutu Goethego.

Osoba odpowiedzialna za współpracę z Instytutem Goethego:

Łukasz Banaszak
lukasz.banaszak@amu.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!